דף הבית >> נפתחים בקרוב >> סדנת מוכנות לכיתה א'

כיצד נסייע לילדכם להתכונן לקראת המעבר לכיתה א'?

הילדים יקבלו בקורס תמיכה בארבעת המישורים ההכרחיים למעבר התקין לכיתה א': התחום המוטורי, התחום הרגשי, התחום הלימודי והתחום החברתי.

בתחום הרגשי והחברתי - בעזרת סיפורים, משחקים, דמיון מודרך ופעילויות שונות נתמודד עם החדש והלא מוכר, עם פחדים, חוסר בטחון ואי וודאות. נדע מה מחכה לנו בבית הספר, מהו סדר היום, איך לומדים בכיתה, מה לומדים, איך מתארגנים עם הציוד הנדרש,איך יוצרים קשר טוב עם המורה ועם הילדים האחרים, מה עושים בהפסקות, מהם שיעורי בית, איך פותרים דילמות חברתיות, איך מתגברים על ביישנות והתרגשות ועוד....

בתחום הלימודי - נעסוק בשני נושאים עיקריים: שפה וחשבון.

בחשבון - נלמד לזהות מספרים ולכתוב אותם, לספור עד 20 לפחות – קדימה ואחורה, מניה בהמשך, תפיסת כמות עד 6, מספרים סודרים, תרגילי חיבור-חיסור עד 10 ופתרון בעיות מילוליות.

בשפה - נזהה חרוזים, נפרק מילים להברות ועיצורים, נזהה צליל פותח וסוגר, נכיר את האותיות ונלמד לכתוב אותן, נלמד לכתוב מילים ומשפטים, נלמד את הבסיס לקריאה ונלמד לשחזר בעל-פה סיפורים.

תוכנית הלימודים תותאם לכל ילד בהתאם לידע קודם, ליכולותו ולמסוגלותו. כל ילד ילמד בקצב שלו ויקבל מטלות המותאמות לו, באופן אישי.

דפי העבודה יתויקו בקלסר - אתם ההורים תוכלו לעקוב, כל שיעור, אחרי התקדמות ילדכם ולחזור אתו על התכנים בבית.

מדי כמה ימים, תקבלו במייל תכנים המכילים, סיפורים ופעילויות עבור הילדים או מאמרים וחומר עבורכם. דרך המייל תוכלו לכתוב לנו כל אשר יעלה על דעתכם – בקשות, שאלות, התייעצויות וכיו"ב... נשמח גם לקבל משוב על התקדמות ילדכם בקורס.

ציוד חיוני לקורס:
קלמר (ואם אין אז שקית או תיק קטן) ובו:
עפרונות מחודדים, מחק, מספרים, דבק סטיק, צבעים וטושים.

הסדנה תתקיים בימי שלישי בשעה 17:00 עד 18:00 
ע"פ תוכנית חדשה שפותחה ב"מכון חדד" באוניברסיטת בר-אילן.


נאחל לכולנו הצלחה והנאה.חיפוש באתר

להצטרפות לרשימת התפוצה לחצו כאן

האתר נבנה ע"י תמר ענבר - יצירת תוכן ושיווק ברשת 054-4260456